İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası, meskenleri kapsayan bir sigorta ürünüdür. Amacı, depremin meskenlerde sebep verebileceği maddi hasarlara karşı teminat sağlamak olarak özetlenebilir. Söz konusu maddi hasarlara deprem sonucu yaşanabilecek yangın, tsunami, infilak ve yer kayması gibi durumlarda doğrudan oluşan maddi hasarların, poliçe limitleri kapsamında nakit olarak karşılanması da kapsamı dahilindedir.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sunulan bu sigorta türü zorunludur. Zorunlu Deprem Sigortası’nın poliçe üretimi yetkili sigorta firmaları ve acenteleri tarafından yapılır. 

DASK zam oranı hakkında bilgilendirmeyi de kapsayan, Hazine Müsteşarlığı yine tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimat Tebliği’ne göre, düzenleme 5 bölgeyi kapsıyor.

Söz konusu ödemelerin yanı sıra, konutların hepsinin sigortalanmasını tercih edenlere özel yüzde 20 indirim hakkı sunuluyor.

Zorunlu Deprem Sigortası sözleşmelerini yenileyenler için de indirimler var. Sigorta poliçesinin ilk üç yenilenmesinde yüzde 10, diğer yenilemelerde ise yüzde 20 indirim yapılıyor olacak.Kategoriler
0212 550 99 99

mehmettatar.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir