İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Yazlık Ev

Yazlık Ev

Genellikle kent dışında ve yöre kentlerde bulunan, yaz aylarında ve kimi zaman da hafta sonlarında kullanılan konutlara verilen genel tanımlamadır yazlık ev…

Yazlık ev kiralarken nelere dikkat edilmelidir?

 Kiralayacağınız yazlık evin denize olan mesafesi, merkeze yakınlık, manzara, yüzme havuzu, oda sayısı, içindeki eşyaların konfor ve yeterliliği, garajı olup olmadığı, bahçe düzenlemesi gibi detaylara dikkat edin.

 Ucuz ama merkeze uzak bir ev kiralamak size yorgunluğun yanı sıra ulaşım açısından da sıkıntı yaratacaktır.

 Yazlık ev kiralamadan önce evin çekilmiş fotoğraflarını veya videosunu mutlaka isteyin. İnternet ortamında yayınlanan fotoğraflar yanıltıcı olup kiracıları para tuzağına düşürmek için kullanılabilir.

 Eğer bir firma aracılığıyla ev kiralıyorsanız firmanın adres, telefon ve diğer iletişim bilgilerini mutlaka kontrol edin.

 Evini kiralayacağınız kişinin güvenilir olduğundan emin olmak için, cep telefonuna ya da isme havale yapmayın. Mutlaka hesap numarası ya da IBAN üzerinden ödemenizi gerçekleştirin. Bu tip bilgileri vermeyen kişilerin evlerini tutmaktan vazgeçin.

 Evini kiraladığınız kişinin adı soyadı ile ücreti yatıracağınız kişinin aynı olmasına dikkat edin.

 Kirayı yatırırken banka görevlisinden para gönderdiğiniz hesap numarasının doğru olup olmadığını, hesap hakkında şikayet olup olmadığını veya şirketin hesap hareketlerinin sağlamlığını kontrol etmesini isteyin.

 Vergi ve temizlik parası gibi ekstra ücretlerle karşılaşmamak için kiralama öncesi bu konuları yazlık sahibi ile konuşarak netleştirin.Kategoriler
0212 550 99 99

mehmettatar.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir