İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Toki

Toki

TOKİ, düşük ve orta gelirli vatandaşların konut ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur. Büyük şehirlerde yaşanan gecekondu sorununa kalıcı bir çözüm üretmekle de görevli olan kurum, çalışmalarına büyük bir özveriyle devam etmektedir.

Dar ve orta gelirli vatandaşların güvenilir konut ihtiyacını karşılamak ana hedefiyle işe başlayan TOKİ, zaman içinde kamu binaları ve deprem konutları inşaatına da el attı. Özellikle büyük şehirlerdeki kamu arazilerinde lüks konutlar inşa eden kurum, buralardan elde ettiği karı yine vatandaşlar için harcadı.

TOKİ Kamuya ait ve konut yapılabilecek arazileri tespit ederek belediyeler aracılığıyla imar değişikliklerini hayata geçirir. Düzenlenen ihaleler sonucunda başlayan çalışmalar TOKİ güvencesi altında tamamlanır. Bu aşamada TOKİ ile bir tür ortaklığa giden şirketler, imar düzenlemeleri konusunda da belediyelerle karşı karşıya gelmez ve sorun yaşamaz.

Bu projelerde yatırımcının konutlar için yaptığı ödeme inşaat şirketinin değil TOKİ’nin hesabına yatar. TOKİ’nin ihalenin başında vaat ettiği gelirin işin sonunda mutlaka yakalandığı projelerde devlet arazileri değerlendirilerek kamuya kaynak aktarılmış olur.

Konut sahibi olmak isteyen yatırımcılara TOKİ tarafından sunulan avantajlar, devlet garantisi altında ev sahibi olma imkânını da içerir. Bitirilemeyen projelerin riskinden korunmak isteyen vatandaşların ilk tercihi olan TOKİ inşaatları, kendi içinde farklı sıkıntıların da yaşanmaması için olağanüstü bir çaba sarf eder. İnşaat şirketlerinde yaşanabilecek iflas gibi olumsuz durumlar TOKİ projelerinde görülmez.

TOKİ projeleri tüketici güven endeksinin en yüksek olduğu projeler arasında sayılabilir. Kullanılan malzeme tercihinden işçilik kalitesine, dış mimari özelliklerinden lokasyonuna kadar fark yaratan TOKİ projeleri, beklenenin üstünde talep toplar. Çok kısa sürede satılan evler aynı zamanda da hızlı bir şekilde tamamlanır.

Projelerde yaşam başladığında ciddi değer artışları gözlemlenir.Kategoriler
0212 550 99 99

mehmettatar.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir