İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Teras , Teras nedir

Teras , Teras nedir

Oturup hava almaya yarayan, düz üstü gezinmeye elverişli ve çevresi açık yüksekçe yere teras denir.

Teraslar bir evin balkonundan daha büyük, geniş ve üstü açık bölümlerdir. Çeşitli şekillerde kullanılabilir mekanlardır. 

Terasların kullanım alanları oldukça çeşitli bir yelpazeye sahiptir. Örneğin teraslar, hobi olarak küçük bir bahçe yapmak için değerlendirilebilirken; özel kullanımlar için de tasarlanıyor. 

Terasın avantajları nelerdir?

Teras katları yüksek şehir manzaraları, yetiştirilen ya da yaptırılan peyzajla bahçeli ev görünümü şeklindeki geniş balkonları, çevreyi geniş bir perspektifle seyretmenin verdiği huzur ve mutluluk hissi gibi birçok avantaja sahiptir. Ayrıca hayvan severler için de petin rahat hareket etmesini sağlayan bir alandır.

Dezavantajları 

Ne yazık ki güzel bir yaşam alanı olan Terasların bakımı hem zor hem de oldukça masraflıdır. Özellikle kış ayları oldukça soğuk geçen bölgelerimizde karşılaşılan ısıtma ve yalıtım problemleri, birçok teras katı sahibinin şikayetleri arasında başta yer almaktadır.

Ayrıca asansörsüz, genellikle 3-4 katlı binalarda, fiziksel açıdan herkesi zorlayacak olan merdiven problemi birçok teras katı sahibinin dile getirdiği bir dezavantajdır.Kategoriler
0212 550 99 99

mehmettatar.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir