İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Tavan Arası , Tavan Arası Nedir

Tavan Arası , Tavan Arası Nedir

Tavan arası; sözlük anlamı olarak bir evin, bir binanın, bir yapının tavanı ile çatısı arasında kalan bölüm olarak adlandırılır. 

Çatı arası, tavan aralığıdır. Ülkemizde genel olarak tavan araları genelde depo gibi kullanılsa da yapı planının uygun olması durumunda tavan arası pek çok şekilde kullanılabilir. 

Örneğin; eğlenceli bir hobi odası, çocuklar için oyun alanı, kullanılmayan fazla eşyaları saklamak için bir deponun yanı sıra eğer yapı uygunsa tavan araları oturma odası, yatak odası olarak kullanılabilir.

Bazı tavan araları, pencereler ve merdivenler aracılığıyla yatak odası ya da ev-ofis olarak kullanılırken, diğerleri erişime uzak, aktif bir şekilde kullanılmadan, depo edinilen yerlerdir. Alt katlardan gelen ısı tavan arasında toplanır ve bu da mekanı sıcak ve hoş olmayan bir duruma sokar.

Binalarda ise genellikle tavan arası binanın sıcaklık ve mevsim koşullarının olumsuz etkilerinden etkilenmemek için izolasyon yapılması için kullanılır. Ev alırken ve kiralarken tavan arası boşluğunun kullanım şeklinin de dikkate alınması etkili alan kullanımı açısından göz ardı edilmemesi gereken noktalar arasında yer alır.Kategoriler
0212 550 99 99

mehmettatar.com, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir